Приветствую Вас Гость | RSS Воскресенье
05.05.2024, 10:16
Наша Партия-
 Партия Справедливости Эстонии
Форма входа
Главная EESTI KOOL - LASTELE ÕPETATAKSE VULGAARSUS JA EBATSENSUURNE - Форум НП-ПСЭ Регистрация Вход
[Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: Peeter-Paul  
Форум НП-ПСЭ » Всякая всячина » Информация на государственном языке(EST) » EESTI KOOL - LASTELE ÕPETATAKSE VULGAARSUS JA EBATSENSUURNE
EESTI KOOL - LASTELE ÕPETATAKSE VULGAARSUS JA EBATSENSUURNE
npestДата: Вторник, 01.07.2008, 10:50 | Сообщение # 1
Группа: Администраторы
Сообщений: 1564
Репутация: 4
Статус: Offline
Eesti koolides õpetatakse Jaan Tangsoo "teose" "Hanijaht". On väga raske uskuda, vaid selles raamatus kasutatakse vene, eesti ja inglise ebatsensuursed sõimusõnad ning vulgaarne ja amoraalne kõne.

Nähtavasti, sõimusõnade lastele õpetamine on Eesti riigi ja tänase Eesti kultuuri väärtus. Ka negativselt tuntud film "Klass" inspireerib lastele vägivlada ning reklaamib prostitutsiooni. Eesti kool läheb metsikuks, hariduse tase halveneb ja halveneb – aga Sotsiaal- ning Haridus- ja Teadusministeeriumitel pole midagi huvi sellest, ka Tervisehoiuametil pole huvi laste psühholoogilisest tervisest – keegi ei ole huvitatud, et lapsed sotsiaalse idetiteedi ja kultuurse suhtlemise oskuste kaotavad niisuguste raamatute lugemise pärast.

Härra Sarkis Tatevosjan kirjutas instantsi kooli direktorile, kus seda raamatut kasutatakse, ja Haridus- ja Teadus Ministeeriumile – on väga huvitav lastele ebatsensuurse kõne õpetamise põhjust teada….

KA ON VAJAKS TEADA KUIDAS HINNATAKSE LAPSED, KES EI TAHA SÕIMUSÕNU VÄLJA ÜTLEMA, LUGEDA JA ÕPETAJA JÄRELE SEDA KORRATA???!!!

Pr Heidi Uustalu
Direktor
Kiviõli 1. keskkool
Viru 14
43125 Kiviõli

Koopia:
Haridus- ja Teadusministeeriumi
Munga 18, 50088 Tartu

Sarkis Tatevosjan
7.08.2008

TEABENÕUE

Lugupeetud pr Heidi Uustalu,

Palun osutada kaasabi järgmise küsimuse lahendamiseks.
Mina kui lapsevanem puutusin oma lapse Teie koolis õppimise viimase kuu jooksul ebameeldivate faktidega, mis mõjutavad negatiivselt meie riigis elavate rahvuste sõprusele ja heanaaberlikkusele.
Vastavalt EV Põhiseaduse § 11 õigusi ja vabadusi tohib piirata ainult kooskõlas põhiseadusega. Need piirangud peavad olema demokraatlikus ühiskonnas vajalikud ega tohi moonutada piiratavate õiguste ja vabaduste olemust.
Ülaltoodust lähtudes palun Teid vastata järgmistele küsimustele:
Jaan Tangsoo raamatus "Hanejaht", mis on Teie kooli kasutusel on olemas ebatsensuursed väljundid vene keeles. Kes soovitas selle raamatu õppevahendiks ja miks Teie kui koolijuht ei võtta midagi ette selleks, et keelata taolise kirjanduse õppimist?
Tundide vahel teie koolis Teie ja mõned teised õpetajad keelavad õpilastel vene keeles suhelda. Palun teatada, millise õigusakti järgi on vene keele kasutamine keelatud teie kooli tundide vahel?
Teie keelasite minu pojale sisse sõita kooli territooriumi temale kuuluva autoga põhjusel, et auto antennil on kinnitatud Georgi pael, mis on meie perekonnas sidestub II Maailmasõjaga, milles on sõdinud fašismist vabastamise eest minu onu Sergei Baldin. Meie vanaisa Nikita Baldin oli samas sõjas maha lastud. See pael sümboliseeribki kurbust meie sugulaste kaotusest ja rõõmust sõja lõppemisest. Mul ei ole selge, miks Teie keelate selle paela kasutamist. Palun Teid võimalikult kiiresti vastata mulle mille õigusaktiga on see keeld põhjendatud? Kui on selline määrus olemas mina, kui seaduskuulelik Eesti elanik, kohe võtan paela autolt maha.
Lõpuks tuletan Teile meelde, et Avaliku teabe seaduse § 18 lg 1 teabenõue täidetakse viivituseta, kuid mitte hiljem kui viie tööpäeva jooksul.

Ette tänades

Sarkis Tatevosjan


На нашем форуме государственным языком является русский.
Раздел III п.13

 
Форум НП-ПСЭ » Всякая всячина » Информация на государственном языке(EST) » EESTI KOOL - LASTELE ÕPETATAKSE VULGAARSUS JA EBATSENSUURNE
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:


Участник Премии Рунета 2008Rambler's Top100 Геноцид в Осетии НП-ПСЭ Негражданин Латвии НД Кольцо Патриотических Ресурсов Польские Сайт русских людей, живущих в городе Русской Славы